czwartek, 25 lutego 2016

KRĄG KOBIET W CIĄŻY - zaczynamy w Katowicach, 15 marca 2016 r.

Już niebawem rozpoczniemy pierwszy na Śląsku cykliczny 
Krąg Kobiet w Ciąży, stworzymy alternatywę dla klasycznej szkoły rodzenia.


Zapraszam kobiety w zbliżonym terminie porodu od lipca do września 2016 r.
Damy sobie czas na przyglądanie się temu, co z ciałem dzieje się w ciąży, damy sobie czas na oglądanie myśli jakie dopadają, na myśli które odpadają, damy sobie czas na bycie w ciąży. Na to właśnie i na to, co temu byciu sprzyja.
Czy ruch, czy relaks, czy muzyka, czy własna twórczość, a może wszystko po trochu. Może coś zupełnie innego? Sprawdzimy to podczas każdego spotkania.
Spotykać będziemy się w kobiecym gronie, usiądziemy wygodnie w kręgu i pozwolimy poprowadzić się chwili i temu, co żywe w nas w dniu spotkania, co wnosimy , co wyniosłyśmy ważnego ostatnio.

Nie ominiemy merytorycznych aspektów przygotowania się do roli mamy, zaprosimy położną na spotkanie o porodzie, poćwiczymy pozycje porodowe, sprawdzimy które niefarmakologiczne sposoby łagodzenia bólu mogą być pomocne podczas porodu, a które kompletnie nie pasują ciału. Porozmawiamy o własnej wizji porodu. Powspieramy je wzmacniającymi filmami z narodzin. Poszukamy własnych sposobów na motywowanie się w porodzie.
Opowiemy o tym jak przygotować się na pojawienie nowego człowieka w domu, jak pielęgnować noworodka, jak dbać o swoje ciało w połogu, jak połóg zakończyć. Przyglądniemy się słowu ceremonia w kontekście wydarzeń okołoporodowych. Poszukamy obszarów, w które chcemy włączyć tatę dziecka, porozmawiamy o jego roli w porodzie, w połogu, przyjrzymy się własnym myślom i uczuciom, kto wie, może zaprosimy mężczyzn na jedno ze spotkań ;)

Przede wszystkim jednak będziemy razem, będziemy się śmiać, płakać, wspierać. Poszukamy odpowiedzi na każde pytanie.

Aktywnie będziemy spędzać każde z 8 spotkań. Jedno spędzimy w naturze, ćwiczenia oddechowe miło będzie trenować na świeżym powietrzu, pośród kwitnących drzew.
Będziemy spotykać się co dwa tygodnie o godzinie 17.00
Terminy spotkań:
15, 29.03; 12, 26.04; 17, 31.05; 14, 28.06.2016 r.
Każde spotkanie będzie trwało 3 godziny. Prosimy o wygodny strój, ciepłe skarpetki, w sali będziemy bez butów.
Prowadząca:
Karolina Anweiler
Koszt:
Koszt udziału w całym cyklu (8 spotkań) to 200 zł.
Informacje i zapisy:
Telefonicznie pod numerem 502 651 224 lub przez e-mail k.anweiler@wp.pl

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie MERITUM
Katowice, ul. Panwnicka 36
 MERITUM

1 komentarz:

  1. Krąg kobiet w ciąży, fajnie jest się przygotować do macieżyństwa.

    OdpowiedzUsuń