wtorek, 17 marca 2015

dzień douli 2015 r.

22 marca zapraszamy na śląski dzień Douli.

 Zapraszamy do wspólnego świętowania, mamy wszakże co świętować, nasza profesja trafiła na ministerialną listę zawodów i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowolone i pomimo kontrowersji jakie fakt ten wzbudził w środowisku medycznym dodało nam to skrzydeł i przygotowałyśmy dla Państwa szereg ciekawych propozycji popularyzujących nasze działania.


Zaprezentujemy kilka krótkich filmików wraz z omówieniem czym charakteryzuje się praca douli. Wskażemy miejsca kiedy widać dokładnie czym zajmuje się doula w trakcie porodu. Przede wszystkim jednak pokażemy Państwu piękne porody. Oczywiście piszemy to z pełną świadomością subiektywizmu, jeśli będziecie mieli państwo inne zdanie, zaprosimy do dyskusji.

Opowiemy i zaprezentujemy fragmenty hipnoporodów. Opowiemy o walorach relaksacji i regularnego treningu oddechowego w trakcie ciąży.

Pokażemy Państwu ceremonię „Cerrada”. Opowiemy o połogu jako o czasie w życiu kobiety specyficznym i wcale nie gorszym od radosnego oczekiwania na dziecko. Przedstawimy połóg tez w kontekście innych kultur, byście państwo zyskali szerszy kontekst i zobaczyli, że nigdzie na świecie nie bagatelizuje się czasu dochodzenia do formy w zgodzie z rytmem ciała. Opowiemy skąd tęsknota za ceremonią.

Zaprosimy fizjoterapeutę i porozmawiamy o powrocie do formy po porodzie fizjologicznym i po cięciu cesarskim, będziemy chciały wyraźnie zaakcentować, że powrót jest możliwy ale wiedzie inną ścieżką. Będzie to dwugłos z doradcą laktacyjną, która opowie o prawidłowej utracie wagi przy karmieniu piersią.Ponad to podczas trwania spotkania będziemy do Państwa dyspozycji i odpowiemy na wszystkie pytania, które zechcecie nam zadać. Zapraszamy.
Klub Osiedlowy SM SILESIA Katowice, ul. Północna 32 godzina 16.00 :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz